Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.
Kategoriler

ALLAH KENDİSİNE KUL OLANLARI AFFEDER.

ALLAH KENDİSİNE KUL OLANLARI AFFEDER.

 

ALLAH’UTEALA “KENDİSİNE KUL OLANLARIN” TÖVBELERİNİ KABUL EDER GÜNAHLARINI AFFEDER.
ŞÛRÂ-25: Ve huvellezî yakbelut tevbete an ibâdihî ve ya’fû anis seyyiâti ve ya’lemu mâ tef’alûn(tef’alûne).
Ve O, kullarının tövbelerini kabul eden ve seyyielerini (günahlarını) affedendir. Ve yaptığınız şeyleri bilir.
 
   Başlangıçta bütün insanlar,”ŞEYTAN’IN (Tagut’un) KULUDUR” Bu yüzden Allah’uteala bizden aldığı AHD’i,Yasin/60,61 de: “ŞEYTAN’A KUL OLMAKTAN VAZGECİN BANA KUL OLUN İŞTE BU SIRATIMUSTAKİM ÜZERİ OLMAKTIR.”Buyuruyor.İşte bu AHD’in gereğini yerine getiren “HERKES İÇİN ALLAH’IN VAADİ GECERLİDİR.”
YASİN/60,61-Ey Âdemoğulları! Ben, sizlerden şeytana kul olmayacağınıza dair ahd almadım mı? Muhakkak ki o (şeytan), size apaçık bir düşmandır.Ve Ben, sizden Bana kul olmanıza (dair ahd almadım mı?) Bu da Sıratı Mustakîm (üzerinde bulunmak)tır.
 
Nasıl KUL OLUNACAK ? –ALLAH’A ULAŞMAYI DİLEYEREK.
ZÜMER/17Ve onlar ki; taguta (insan ve cin şeytanlara) kul olmaktan içtinap ettiler (kaçındılar, kendilerini kurtardılar). Çünkü Allah'a yöneldiler (Allah'a ulaşmayı dilediler). Onlara müjdeler vardır. Öyleyse kullarımı müjdele!
   KUL Olan kişi aynı zamanda TAKVA SAHİBİ OLUR
BAKARA/21-Ey insanlar! Rabbinize kul olun ki O, sizi ve sizden öncekileri yarattı. Umulur ki böylece siz, takva sahibi olursunuz.
   TAKVA SAHİBİ OLAN KİŞİ;Allah ile olan AHD’ini yerine getiren kişidir.
ALİİMRAN/76-Hayır, (öyle değil)! Kim (Allah ile olan) ahdini yerine getirir ve takva sahibi olursa, o taktirde muhakkak ki Allah, takva sahiplerini sever.
   TAKVA SAHİBİ OLAN KİŞİNİN GÜNAHLARI;Aynızamanda “HEM ÖRTÜLÜR HEM DE (Mürşidine ulaştığında) sevaba cevrilir.
ENFAL/29-Ey âmenû olanlar! Allah'a karşı takva sahibi olursanız sizi furkan (hak ve bâtılı ayırma özelliği) sahibi kılar! Ve sizden (sizin) günahlarınızı örter ve size mağfiret eder (günahlarınızı sevaba çevirir). Ve Allah, büyük fazl sahibidir.
 
   “ALLAH’A ULAŞMAYI DİLEMEYİP DOLAYISIYLA;ALLAH İLE OLAN AHD’İ YERİNE GETİREMEYEN,KUL OLAMAYAN,TAKVA SAHİBİ OLAMAYAN KİŞİNİN KURTULUŞU MÜMKÜN DEĞİLSE ?”
ALİİMRAN/76,77: Hayır, (öyle değil)! Kim (Allah ile olan) ahdini yerine getirir ve takva sahibi olursa, o taktirde muhakkak ki Allah, takva sahiplerini sever.Muhakkak ki onlar; Allah'ın ahdini ve yeminlerini az bir değere satarlar. İşte onlar için ahirette bir nasip yoktur. Ve Allah onlar ile konuşmayacak ve kıyamet günü onlara nazar etmeyecek (bakmayacak). Ve onları temize çıkarmayacak ve onlar için elim azap vardır.
 
   Ey SEVGİLİ KARDEŞLERİM Daha ne duruyorsunuz!....
Allah’a RUH’EN ULAŞMAYI KALBTEN DİLEYEREK,DÜNYA VE AHİRET SAADETİNE ULAŞMAK İSTEMEZMİSİNİZ ?
   Allah hepinizden razı olsun.Daha geniş açıklama:www.ferhatbastug.com adresinde,”ALLAH İLE AHD’İMİZ VE TAKVA” Dosyalarındadır.
Allaha Ulaşmak Farzdır © 2019
Tasarım ve Uygulama DevNokta