Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.
Kategoriler

BOŞ VAADLERE ALDANMAYALIM

 

BOŞ VAADLERE, HURAFELERE ALDANMAYALIM!..OLMAYACAK ŞEYLERLE OYALANMAYALIM!..
 
Önce yalanlara inandık,
Gerçek olmasa da aldanmak güzeldi.
Sonra yalanlarla yaşamaya başladık,
Alışıverdi yalanlara kolayca dillerimiz,
        (BURHAN AKSU)
    DÜNYADA HUZUR AHİRETTE CENNETMİ İSTİYOSUNUZ ? O ZAMAN “TEMELİNDE ALLAH’A ULAŞMAYI DİLEMEK” OLAN;GERCEK İMAN SAHİBİ,TAKVA SAHİBİ,HİDAYET’E ERMEK,SALİH AMEL İŞLEMEK VE İSLAM OLMAK MECBURİYETİNDESİNİZ.BUNDAN GAYRISI SADECE OYALANMADIR,ALDANMADIR.
    Allah bize kitaplar indirerek gercekleri,Peygamberler,Resuller ve o Peygamberlerin,Resullerin öğretisiyle ilim sahibi olmuş Mürşidler vasıtasıyla bizlere açıklamıştır.Ancak şeytan ezelde verdiği söz gereği vazifesinde sadıktır ve bunu gercekleştirmek için olanca gücüyle çabalalayarak insanları cehenneme sürüklemek için kandırmaya çalışacaktır.Bunu da hep kur’an dışındaki “emaniyye”adı verilen kitaplar vasıtasıyla yapacaktır.BUNLARIN BAŞINDA DA “HADİSİ ŞERİF” diye KUR’ANA TERS DÜŞEN ASILSIZ RİVAYETLER İLE(Kur’ana ters düşmeyenleri Tenzih ederiz) yaparlar.Hem kendileri MEVZU HADİSLERİN 5 ÖLCÜSÜNDEN BAHSEDERLER ki bunlardan birisi de “BASİT BİR İŞ İÇİN ŞİDDETLİ BİR CEZA VEYA BÜYÜK BİR MÜKAFAT VAADEDİYORSA O HADİS MEVZUDUR (Gecerli değildir) “ Ama insanları hep bu istikamette KANDIRIRLAR,ALDATIRLAR,Allah’uteala bunu kıyametten bir kesit vererek bizi uyarıyor.( HADİD – 13-14,LOKMAN-33,FATIR-5,6,SEBE)
   Çünkü İblis,yukarıda söylediğimiz gibi vaat etmiş.Vadini gercekleştirecektir.
( NİSA/118,119,120-SEBE/20,21) 
   Peki EMANİYYE nedir ? El yazması kitaplardır.Yani kur’anın dışındaki kitaplardır ve çoğu zanna dayalıdır.
BAKARA/78,79 : Onlardan bir kısmı ümmîlerdir. Onlar (Allah'ın) Kitabı'nı bilmezler, sadece emaniyyeyi (kişilerin yazdığı kitapları) bilirler. Ve onlar sadece zannediyorlar.Yazıklar olsun onlara ki; elleriyle kitap yazarlar, sonra da (emaniyye bilgiler içeren) bu yazdıklarını az bir bedel (para) karşılığında satmak için: “Bu, Allah'ın indindendir.” derler. Yazıklar olsun onlara, elleriyle yazdıkları şeylerden dolayı. Yazıklar olsun onlara, kazandıkları şeyler sebebiyle.
   Bütün meallerde bu emaniyye kitapların “Yahudiler zamanında ve onlara aittir” diye yazarlar.Halbuki “emaniyye”her dönemde iblisin silahı olarak var olmuştur.
(NİSA/122,123,124)   
NEDİR BU OYALAMALAR ALDATMACALAR ?
-Sen NAMAZINI İHMAL ETME Kıyamette ilk sual namazdandır.Onu gecersen diğer suallere gecilir.ÖNEMLİ OLAN NAMAZDIR.
-Kıyamette ŞEFAAT VARDIR ve iman edenler o şefaatle kurtulacaklardır.
-Lailahe illallah diyen cennete girecektir.
-Kalbinde zerre kadar imanı olana Peygamber efendimiz şefaat edecektir.
-Cehennemde günahımız kadar cezamızı cekip cennete gireceğiz.
-İmanın 6 şartını dil ile söyleyen kalbi ile tasdik eden mü’min olur.
-İslam 5 şarttan ibarettir bunları yerine getiren cennete girecektir.
-Hidayet,doğru yoldur.İslamın 5 şartını yerine getiren hidayettedir.
-Takva,Allah’tan korkmaktır.Allah’tan korkan herkes cennetliktir.
-Hac’ca giden herkes “Anadan doğmuş”gibi olur ve günahsızdır.
-Cuma günü “şu kadar”selavat getirenin işte şu kadar günahı affolur.
-Allah ile kul arasına kimse giremez,Mürşid şirktir.
-Tasavvuf,Tarikat diye bir şey yoktur.
-İrşad,dini bilgilendirmedir.Bunu herkes yapabilir.
-Kur’an,Hadislerle tefsir edilir.
-Kur’an “YÜZÜNDEN (Arapca aslından ) OKUNDUĞUNDA ŞEFAAT EDECEK ve CENNETE GİDECEKSİNİZ.
-V e buna benzer çok hurafeler birer aldatmacadır.
   Bütün bunlar neye dayalı olarak hazırlanmıştır ? Çoğu “kur’ana ters düşen”uydurma hadislere dayalı olarak hazırlattırılmış Şeytan tarafından.Bunları hazırlayanlar hüsniniyetlidirler ama Kur’anı bimedikleri için hadislerin “sahih”olnlarını ayıramamışlardır ve hepsinin ravilerine binaen doğru olarak kabul etmişler.Halbuki;Hadislerin ortaya çıktığı tarihlerde “sahabelerden 6 göbek sonrakiler”ancak hayatta idi.Yani Peygamber efendimizden 100-150 sene sonra “RİVAYET EDİLMEYE”başlanmıştı.Bu konuda Peygamber (sav)efendimiz şöyle buyuruyor ;
Peygamber (S.A.V) Efendimiz 'Benim tarafımdan TEBLİĞ edilen AYETLERİ herkese ulaştırınız. İsrailoğulları'nın kıssalarınıda anlatmanızda bir beis yoktur.KİM BENDEN BUNUN DIŞINDA BİR ŞEYİ SÖYLERSE ATEŞTEKİ YERİNİ HAZIRLAR' buyurmuş. SAHİHİ BUHARİ-9.CİLD.1411.HADİS
EFENDİMİZ S.A.V BUYURUYOR:İNSANLAR ÜZERİNE BİR ZAMAN GELECEK BENİM HADİSLERİM TARTIŞILACAKDIR,SİZLER KU’ANA BAKIN HİÇ BİR HADSİM KURANA TERS DÜŞMEZ(hz vehad ibni Cabir musnad.abdulbaki gölpınarlı seçme hadisler.c1.s.38.3baskı)
Benden,kur’an dan başka bie şey yazmayın.Kim benden kur’andan başka bir şey yazarsa imha etsin.Benden,ileride ortaya çıkacak hadisler olacak kur’ana bakın eger ters düşüyorsa benden değildir.MÜSLİM-ZÜHD-72,DARİMİ MUKADDİME-42,TİRMİZİ İLİM-11,MÜSNEDİ AHMET-3/12.21.33
Resul buyurduki,benden kur’an dışında bir şey yazmayın yazmış olduklarınızı da imha edin.İBNİ ABDULBER-Cairülbeyanıl ilim
   Peygamber (sav)efendimiz ayaklı bir kur’an idi onun kalbine yazılmıştı.Kalbinde olana ters bir şey söylemesi mümkün olabilirmi ? bu akla mantığa uyarmı ?
Allah hepinizden razı olsun FERHAT BAŞTUĞ  Daha geniş bilgi:www.ferhatbastug.com adresinde,”BOŞ SÖZLERE ALDANMAYALIM,HADİS GERCEĞİ ve NEDEN DÜNYA VE AHİRET SAADETİ İÇİN ALLAH’A ULAŞMAYI DİLEMEK ŞARTTIR”Makalelerindedir.
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Allaha Ulaşmak Farzdır © 2019
Tasarım ve Uygulama DevNokta