Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.
Kategoriler

RESULLER HİDAYETE ERMEMİZE VESİLEDİRLER

RESULLER HİDAYETE ERMEMİZE VESİLEDİRLER

RESULLER HER DÖNEMDE VAR OLDUĞUNA GÖRE ONLARA İTAAT RAHMET VESİLESİDİR.
   Peygamber (sav) efendimiz buyuruyorki: Sizden hiçbirinizin ameli sizi cennete sokmayacaktır,ancak Allah ın rahmetiyle girebileceksiniz.HADİS ANSİKLOPEDİSİ KÜTÜBİ SİDDE-13/371


   Demekki Allah’ın RAHMETİ şart.


NUR/21-Ey âmenû olanlar, şeytanın adımlarına tâbî olmayın! Ve kim şeytanın adımlarına tâbî olursa o taktirde (şeytanın adımlarına uyduğu taktirde) muhakkak ki o (şeytan), fuhşu (her çeşit kötülüğü) ve münkeri (inkârı ve Allah'ın yasak ettiklerini) emreder. Ve eğer Allah'ın rahmeti ve fazlı sizin üzerinize olmasaydı (nefsinizin kalbine yerleşmeseydi), içinizden hiçbiri ebediyyen nefsini tezkiye edemezdi. Lâkin Allah, dilediğinin nefsini tezkiye eder. Ve Allah, Sem'î'dir (en iyi işitendir) Alîm'dir (en iyi bilendir).

ÂLİ İMRÂN-132 : Ve Allah'a ve Resûl'e itaat edin, umulur ki böylece siz rahmet olunursunuz


TEVBE-71 : Ve mü'min erkekler ve mü'min kadınlar, birbirlerinin dostlarıdır. Ma'ruf ile emreder ve münkerden nehyederler (yasaklarlar) ve namazı ikâme ederler ve zekâtı verirler. Allah ve O'nun resûlüne itaat ederler. İşte onlar, Allah, onlara rahmet edecek. Muhakkak ki Allah; Azîz'dir, Hakîm'dir.


24/NÛR-56 : Ve namazı ikame edin. Ve zekâtı verin. Ve resûle itaat edin ki böylece rahmet olunasınız.


HADÎD-28 : Ey âmenû olanlar (ölmeden önce Allah'a ulaşmayı dileyenler), Allah'a karşı takva sahibi olun. Ve O'nun Resûl'üne îmân edin ki, size rahmetinden iki kat versin. Ve sizin için, onunla beraber yürüyeceğiniz nur kılsın (versin). Ve sizi mağfiret etsin (günahlarınızı sevaba çevirsin). Ve Allah; Gafur'dur, Rahîm'dir.
   Allah hepinizden razı olsun.Daha geniş açıklama:www.ferhatbastug.com adresinde,”NEBİ VE RESUL KAVRAMLARI” Dosyasındadır.

 

Allaha Ulaşmak Farzdır © 2019
Tasarım ve Uygulama DevNokta