Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.
Kategoriler

RESULLERİN HER DÖNEMDE VAROLDUĞUNU ÖLÜMLERİ ANINDA İDRAK EDENLER

RESULLERİN HER DÖNEMDE VAROLDUĞUNU ÖLÜMLERİ ANINDA İDRAK EDENLER

ALLAH’IN RESULLERİ,HER ZAMAN DİLİMLERİNDE VARDIR AMA BAZILARI, ÖLÜMLERİ ANINDA CEHENNEMİ GÖRDÜKLERİNDE RESULLERİN VARLIĞINI,İMAN VE İTAATIN ŞART OLDUĞUNU İDRAK EDERLER:
Bu hususta peygamber(sav)efendimiz “kişi ölürken ona cennetlikse,cennetten bir bahce cehennemlikse bir ateş çukuru gösterilir”byuruyor.(Sahih-i buhari-9/1339)
   İşte CEHENNEMİ gördüklerinde;GERCEĞİN FARKINA VARIYORLAR ama artık çok gec.Onun için “BU GÜNÜN RESULLERİNE İMAN VE İTAAT EDELİMKİ” Kurtuluşumuz garanti olsun.


A'RÂF-52,53:Ve andolsun; onlara bir kitap  getirdik ve âmenû olan bir kavim için onu rahmet ve hidayet(e erdiren) olarak bir ilim üzerine ayrı ayrı açıkladık.Onlar sadece onun tevîline (yorumuna) mı bakıyorlar. Onun tevîlinin geldiği gün, daha önce onu unutmuş olanlar: “Rabbimizin RESÛLLERİ hak ile gelmiştir. Artık bize şefaat edecek şefaatçiler var mı ki; bize şefaat etsinler. Veya (dünyaya) döndürülmüş olsaydık, yapmış olduklarımızdan başkasını yapardık.” derler. Nefslerini hüsrana uğrattılar. Ve uydurdukları şeyler kendilerinden ayrıldılar.


İBRÂHÎM-42,43,44 : Ve Allah'ı, zalimlerin yaptığı şeylerden gâfil sanma. Sadece onları, gözlerin dehşetten açılacağı güne tehir eder (erteler).Başlarını dik tutarak (gökyüzüne doğru devamlı bakarak) koşanlar! Onların bakışları, kendilerine dönemez. Ve onların kalpleri heva ile (nefsin afetleriyle) doludur (nefsin afetlerinden ibarettir).Azabın onlara geleceği gün ile insanları uyar. O zaman zalimler şöyle diyecek: “Rabbimiz, bizi yakın bir süreye kadar tehir et (bize zaman ver). Senin davetine icabet edelim ve RESÛLLERE tâbî olalım.” Daha önce “sizin için bir zeval olmadığına” yemin eden siz değil misiniz?


MU'MİN – 83-84-85 Onlara RESÛLLERİ beyyinelerle geldiği zaman yanlarındaki ilim sebebiyle şımardılar. Ve alay etmiş oldukları şey onları kuşattı. Bizim şiddetli azabımızı gördükleri zaman: "Allah'a ve O'nun Tek'liğine îmân ettik. Ve O'na şirk koştuğumuz şeyleri inkâr ettik." dediler. Şiddetli azabımızı gördükleri zaman artık onların îmânı, onlara bir fayda vermedi. Allah'ın, kulları hakkındaki gelip geçen sünneti (kanunu) budur. Kâfirler orada hüsrana uğradılar.


   Allah hepinizden razı olsun.Daha geniş açıklama:www.ferhatbastug.com adresinde,”NEBİ VE RESUL KAVRAMLARI” Dosyasındadır.
 

Allaha Ulaşmak Farzdır © 2019
Tasarım ve Uygulama DevNokta