Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.
Kategoriler

MÜ’MİN OLMAK

   ALLAH’A YÖNELMEK(O’na Ulaşmayı dilemek),KURTULUŞA EREN MÜ’MİN OLMAK İÇİN;ŞARTMIDIR ?
   EVET ŞARTTIR.
   NEDEN ŞARTTIR ?
   ÇÜNKİ;”GERCEK İMAN’IN ŞARTLARINDAN BİRİSİ DE;ALLAH’A MÜLAKİ OLMAYA(Ulaşmaya)İMAN ETMEKTİR.”
   Her nekadar ALİMLER İMANIN ŞARTLARI İÇİNE “ALLAH’A MÜLAKİ OLMAYI(O’na Ulaşmayı)”Koymasalar da Allah ve O’nun Peygamberi(sav),”İMAN’IN ŞARTLARI İÇİNE ALLAH’A MÜLAKİ OLMAYI(O’na Ulaşmayı)”KOYMUŞLAR.


HUD/29:.. Ve ben âmenû olanları (Allah'a ulaşmayı dileyenleri) tardedecek (uzaklaştıracak, kovacak) değilim. Muhakkak ki onlar, Rab'lerine mülâki olacaklar (ulaşacaklar). Ve lâkin ben, sizi cahillik eden bir kavim olarak görüyorum.
BAKARA/223:.. Ve kendiniz için (derecelerinizi arttıracak ameller) takdim edin. Ve Allah'a karşı takva sahibi olun ve O'na mülâki olacağınızı (kavuşacağınızı) bilin. Ve mü'minleri müjdele.
---S.BUHARİ 1.CİLD, 58.SAHIFE, 47.HADIS (CIBRIL HADIS): Iki Cihan Günesi Hazreti Muhammed s.a.v. bir gün ashabiyla otururken Cebrail a.s. insan sifatiyla gelir ve Peygamber Efendimize s.a.v. yaklasir ve söyle sorar:
"Kale Mal imane ya Rasulallah......iman nedir ya Resulallah?"
Peygamber Efendimiz s.a.v. cevap verir:
"Kalel imanü en tu'mine billahi ve melaiketihi ve likaihi ve Rusulihi ve tu'mine bil ba'si:
-İman odur ki;Allah'a, meleklerine ve Allah'a ulasmaya ve Resullerine ve öldükten sonra dirilmeye inanmaktır.
---S.MÜSLİM 1.CİLD, SAHİFE-63: "İMAN; Allaha, meleklerine, kitabına, Allah'a kavuşmaya, peygamberlerine inanman, öldükten sonra dirilmeye inanman ve kaderin hepsine iman etmendir."
---S.TİRMİZİ 1.CİLD, SAHİFE-60-61: "İMAN; Allah’a,meleklerine, kitabına, Allah'a kavuşmaya, peygamberlerine inanman ve keza sonra dirilmeye iman etmendir."
***"Allah’ım SANA MÜLAKİ OLMAYA İMAN EDEN, KADERİNE RAZI OLAN, VERDİĞİNE KANAAT EDEN NEFSİ MUMAİNNE İSTERİM." (Hadisi kutsi-nasihul ibad )
   KİŞİNİN KURTULUŞA EREN MÜ’MİN OLMASI,”TAKVA SAHİBİ” OLMASINA BAĞLIDIR.
FUSSİLAT/18: Ve âmenû olanları (Allah'a ulaşmayı dileyenleri) kurtardık. Ve (böylece) onlar, takva sahibi olmuşlardı.
YUSUF/57: Ve mutlaka âmenû olan (yaşarken Allah'a ulaşmayı dileyen) kimseler için ahiretin (ruhu hayatta iken Allah'a ulaştırmanın) ecri (mükâfatı) daha hayırlıdır. Ve onlar takva sahibi olmuşlardır.
NEML/52,53: İşte onların zulümleri sebebiyle çökmüş olan evleri! Muhakkak ki bilen kavim için bunda, mutlaka bir âyet (delil) vardır.Ve âmenû olan (Allah'a ulaşmayı dileyen) ve (bu sebeple) takva sahibi olanları kurtardık.
MERYEM/71,72: Ve sizden biriniz (bile hariç olmamak üzere hepiniz), illâ (muhakkak) ona (cehenneme) varacaksınız. (Bu), senin Rabbinin üzerine (aldığı) kesinleşmiş bir hükümdür.Sonra takva sahiplerini kurtaracağız. Ve zalimleri, diz üstü çökmüş olarak bırakacağız.
   NASIL TAKVA SAHİBİ OLUNUR ?
RUM/31: O'na (Allah'a) yönelin (Allah'a ulaşmayı dileyin) ve O'na karşı takva sahibi olun. Ve namazı ikame edin (namaz kılın). Ve (böylece) müşriklerden olmayın.
ZÜMER/16,17: Onların üstünde ve altında ateşten gölgeler vardır. İşte böyle, Allah kullarını onunla korkutuyor. Ey kullarım! Öyleyse Bana karşı TAKVA SAHİBİ olun.Ve onlar ki(Takva Sahibi Olanlar); taguta (insan ve cin şeytanlara) kul olmaktan içtinap ettiler (kaçındılar, kendilerini kurtardılar). Çünkü Allah'a yöneldiler (Allah'a ulaşmayı dilediler,). Onlara müjdeler vardır. Öyleyse kullarımı müjdele!
   BU AYETLERDE VE HADİSLERDE GECEN “MÜLAKİ OLMAK” KIYAMETTEN SONRA “ALLAH’IN HUZURUNDA TOPLANMAKTIR” DİYENLER OLACAKTIR.ZİRA GERCEKLERDEN HABERLERİ OLMAYAN “MÜELLİFLER,MÜFESSİRLER” DE HEP ÖYLE AÇIKLAMIŞLAR AMA GERCEK ÖYLE DEĞİLDİR.TAMAMEN KİŞİNİN SERBEST İRADESİYLE VE BU DÜNYA HAYATINI YAŞARKEN GERCEKLEŞECEKTİR.BU KONUDA GENİŞ AÇIKLAMA:www.ferhatbastug.com adresinde,”ALLAH’A MÜLAKİ OLMAK,ALLAH’A ULAŞMAK KURTULUŞ İÇİN ŞARTMIDIR” Dosyasındadır.
   ALLAH VE RESULÜ’NÜN AÇIKLAMALARI BUNLAR İSE “AKSİNİ İDDİA EDEBİLECEK OLAN” VARMIDIR ACABA ?
   Bu “DİLEK”Nasıl yapılmalı ve bu “DİLEĞİN GERÇEKLEŞTİĞİNİ”Kişi nasıl anlayacaktır ?
Şeytan her an VESVESE vermeye hazır olduğu için;
KAF/16: Ve andolsun ki insanı Biz yarattık. Ve nefsinin ona ne vesveseler vereceğini biliriz. Ve Biz, ona şah damarından daha yakınız.
EüzüBesmele ile.
“Sabah Akşam Yarabbi ben de DÜNYA VE AHİRET SAADETİNE ULAŞMAK istiyorum mademki sana ulaşmak haktır.Ben de sana ulaşmayı dileyerek;Kurtuluşa eren Mü’min olmak,Takva sahibi olmak,Senin Evliyan olmak,Kalubela günü sana verdiğimiz Ahd’imizi yerine getirmek istiyorum.Bana bu imkanı sağla “diye dua edilir.Allah’uteala anında işitir.
ANKEBUT/5:Kim Allah'a mülâki olmayı (hayattayken Allah'a ulaşmayı) dilerse, o taktirde muhakkak ki Allah'ın tayin ettiği zaman mutlaka gelecektir (ruhu mutlaka hayattayken Allah'a ulaşacaktır). Ve O; en iyi işiten, en iyi bilendir.
   Kişi bu dileğin kabulünü nasıl anlar ?
1-O kişi o ana kadar tadmadığı bir mutluluğu tadmaya başlar.
2-O kişiye,İbadetler kolaylaştırılır,sevdirilir ve zevk aldırılır.
3-Kalbine Mürşid sevgisi konulur ve o kişi Mürşidini “Hacet namazı kılarak”Allah’tan öğrenir.
4-O andan itibaren sadece “Allah sohbetlerinden” hoşlanır başka şeylere kulak asmaz.  
   Allah hepinizden razı olsun.

 

Allaha Ulaşmak Farzdır © 2019
Tasarım ve Uygulama DevNokta