Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.
Kategoriler

ŞU ANDA ÖLENLERİN % 95 İ CEHENNEME GİDİYOR!..

 

    SEVGİLİ KARDEŞLERİM ŞU ANDA ÖLENLERİN % 95 İ CEHENNEME GİDİYOR!.. ÇÖZÜM:ALLAH’A ULAŞMAYI DİLEYEREK,HİDAYETE ERMEK,TAKVA SAHİBİ OLMAKTIR.
BOŞ VAADLERE, HURAFELERE ALDANMAYALIM
   Allah bize kitaplar indirerek gercekleri,Peygamberler,Resuller ve o Peygamberlerin,Resullerin öğretisiyle ilim sahibi olmuş Mürşidler vasıtasıyla bizlere açıklamıştır.Ancak şeytan ezelde verdiği söz gereği vazifesinde sadıktır ve bunu gercekleştirmek için olanca gücüyle çabalalayarak insanları cehenneme sürüklemek için kandırmaya çalışacaktır.Bunu da hep kur’an dışındaki “emaniyye”adı verilen kitaplar vasıtasıyla yapacaktır. Şeytan,hiç kimsenin ibadet yapmasına karışmaz.İnsanlar “ibadet etsinler ve o ibadetlerin kendilerini kurtaracağını zannetsinler ama o ibadetler kendilerini kurtarmasın”İşte ŞEYTANI,DOST EDİNENLER BUNLARDIR AMA FARKINDA DEĞİLDİRLER.
BUNLARIN BAŞINDA DA “HADİSİ ŞERİF” diye KUR’ANA TERS DÜŞEN ASILSIZ RİVAYETLER İLE(Kur’ana ters düşmeyenleri Tenzih ederiz) yaparlar.Hem kendileri MEVZU HADİSLERİN 5 ÖLCÜSÜNDEN BAHSEDERLER ki bunlardan birisi de “BASİT BİR İŞ İÇİN ŞİDDETLİ BİR CEZA VEYA BÜYÜK BİR MÜKAFAT VAADEDİYORSA O HADİS MEVZUDUR (Gecerli değildir) “ Ama insanları hep bu istikamette KANDIRIRLAR,ALDATIRLAR,Allah’uteala bunu kıyametten bir kesit vererek bizi uyarıyor.
HADİD – 13-14 : Münafık erkeklerin ve münafık kadınların, âmenû olanlara: “Bizi bekleyin, sizin nurunuzdan bir parça alalım.” diyeceği gün, onlara: “Haydi arkanıza dönün ve nur arayın.” denir. Artık onların arasına, kapısı olan bir duvar çekilmiştir. Onun iç kısmında, orada rahmet ve onun dış tarafında, ondan (duvardan) önce azap vardır.Onlara seslenirler: “Biz, sizinle beraber olmadık mı?” (Onlar): “Evet, fakat siz kendinizi fitneye düşürdünüz, beklediniz ve şüphe ettiniz. Allah'ın emri (ölüm emri) gelinceye kadar emaniyye sizi aldattı. Ve garur (aldatanlar, şeytan ve avaneleri), sizi Allah ile (Allah “Gafur'dur, Rahîm'dir, sizi affeder.” diyerek) aldattı.” dediler.
   Çünkü İblis,yukarıda söylediğimiz gibi vaat etmiş.Vadini gercekleştirecektir.
NİSA – 118-119-120 : Allah, ona (şeytana) lânet etti. Ve (şeytan) şöyle dedi: "Ben mutlaka, Senin kullarından belli bir nasib edineceğim."Ve onları mutlaka dalâlette bırakacağım. Ve onları, mutlaka emaniyyeye (kuruntuya) düşüreceğim ve mutlaka onlara emredeceğim. Böylece onlar, mutlaka davarların kulaklarını kesecekler ve onlara emredeceğim, öyle ki mutlaka, Allah'ın yarattığını değiştirecekler. Ve kim, Allah'tan başka, şeytanı dost edinirse artık o, apaçık bir hüsranla hüsrana uğramıştır. (Şeytan) onlara vaad eder ve onları emaniyyeye (kuruntuya) düşürür. Ve şeytan, onlara aldatmaktan başka bir şey vaadetmez.
LOKMAN - 33 : Ey insanlar, Rabbinize karşı takva sahibi olun! Ve o günden korkun ki; baba, oğluna karşılık veremez (yardım edemez). Ve oğul da babasına bir şeyle karşılık veremez. Muhakkak ki Allah'ın vaadi haktır. Öyleyse dünya hayatı sakın sizi aldatmasın. Gurur (tagut), Allah'a karşı sakın sizi kandırmasın.
FATIR – 5-6 : Ey insanlar! Muhakkak ki Allah'ın vaadi haktır. Öyleyse dünya hayatı sizi sakın aldatmasın. Aldatıcılar da sizi Allah ile (affına onu düşman edinin. O, kendi hizbini (taraftarlarını) sadece alevli ateş (cehennem) ehlinden olmaları için çağırır.güvendirerek) aldatmasınlar.Muhakkak ki şeytan, sizin düşmanınızdır.  
   Peki vadini yerine getirmişmi ? Evet kıyametten bir kesit veriyor Allah’uteala .
HADİD/14-…(Yukarıda meali var)
SEBE – 20-21 : Ve andolsun ki iblis, onlar üzerindeki zannını (hedefini) yerine getirdi. Böylece mü'minleri oluşturan bir fırka (Allah'a ulaşmayı dileyenler) hariç, hepsi ona (şeytana) tâbî oldular.Ve onun (iblisin) onlar üzerinde bir sultanlığı (nüfuzu, tesiri) yoktu. Ahirete (hayatta iken ruhunu Allah'a ulaştırmaya) inanan kişi ile ondan (Allah'a ulaşmaktan) şüphe içinde olanları bilmemiz için (iblisle onları imtihan ettik). Ve senin Rabbin herşeyi hıfzedendir.
   Peki EMANİYYE nedir ? El yazması kitaplardır.Yani kur’anın dışındaki kitaplardır ve çoğu zanna dayalıdır.
 
BAKARA – 78-79 : Onlardan bir kısmı ümmîlerdir. Onlar (Allah'ın) Kitabı'nı bilmezler, sadece emaniyyeyi (kişilerin yazdığı kitapları) bilirler. Ve onlar sadece zannediyorlar.Yazıklar olsun onlara ki; elleriyle kitap yazarlar, sonra da (emaniyye bilgiler içeren) bu yazdıklarını az bir bedel (para) karşılığında satmak için: “Bu, Allah'ın indindendir.” derler. Yazıklar olsun onlara, elleriyle yazdıkları şeylerden dolayı. Yazıklar olsun onlara, kazandıkları şeyler sebebiyle.
   Bütün meallerde bu emaniyye kitapları, “Yahudiler zamanında ve onlara aittir” diye yazarlar.Halbuki “emaniyye”her dönemde iblisin silahı olarak var olmuştur.
 
NİSA – 122-123-124 : Ve onlar ki, âmenu olup, nefsi ıslâh edici (nefsi tezkiye edici) salih amel işlediler, işte onları, altlarından nehirler akan cennetlere koyacağız, orada ebediyyen kalacak olanlardır. Allah'ın vaadi haktır (gerçektir). Ve Allah'tan daha doğru sözlü kim vardır?Sizin emaniyyenizle ve kitap ehlinin emaniyyesi ile değil, kim kötülük yaparsa (sadece) onunla cezalandırılır. Ve kendisi için Allah'tan başka bir velî ve bir yardımcı bulamaz.Ve, erkeklerden veya kadınlardan mu'min olarak, kim salih amel (nefs tezkiyesi) yaparsa o taktirde, işte onlar, cennete girerler ve onlara hurma çekirdeğinin lifi kadar (zerre kadar) bile zulmedilmez.
 
   NEDİR BU OYALAMALAR ALDATMACALAR ?
-Lailahe illallah diyen cennete girecektir.
-Kalbinde zerre kadar imanı olana Peygamber efendimiz şefaat edecektir.
-Cehennemde günahımız kadar cezamızı cekip cennete gireceğiz.
-İmanın 6 şartını dil ile söyleyen kalbi ile tasdik eden mü’min olur.
-İslam 5 şarttan ibarettir bunları yerine getiren cennete girecektir.
-Hidayet,doğru yoldur.İslamın 5 şartını yerine getiren hidayettedir.
-Takva,Allah’tan korkmaktır.Allah’tan korkan herkes Takva sahibidir ve cennetliktir.
-Hac’ca giden herkes “Anadan doğmuş”gibi olur ve günahsızdır.Dolayısıyla cennete gider.
-Cuma günü “şu kadar”selavat getirenin işte şu kadar günahı affolur.
-Allah ile kul arasına kimse giremez,Mürşid şirktir.
-Tasavvuf,Tarikat diye bir şey yoktur.
-İrşad,dini bilgilendirmedir.Bunu herkes yapabilir.
-Kur’an,Hadislerle tefsir edilir.
-Ve buna benzer çok hurafeler birer aldatmacadır.Vs…
   Bütün bunlar neye dayalı olarak hazırlanmıştır ? Çoğu “kur’ana ters düşen”uydurma hadislere dayalı olarak hazırlattırılmış Şeytan tarafından.
Bu konulardaki GENİŞ AÇIKLAMALAR;www.ferhatbastug.com adresindedir.
Allah hepinizden razı olsun                             FERHAT BAŞTUĞ 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Allaha Ulaşmak Farzdır © 2019
Tasarım ve Uygulama DevNokta